NOVINKY

Zábava Dělnického domu v Odrách

Pokud si chcete prohlédnout fotografile ze zábavy pořádané zaměstnanci Dělnického domu v Odrách a připomenout si tak skvělý program který si pro nás opět nachystali, tak můžete využít tuto fotogalerii. Do posledních detailů propracovaná výzdoba, výborný program, bohatá tombola a hlavně skvělá atmosféra celé akce určitě stojí za připomenutí :-).

HEIPARK CUP 2012

4. ročník HEIPARK CUPU v Tošovicích mají pořadatelé zdárně za sebou :-). Já jsem se byl letos podívat pouze na závody ve SNOWPARKU, takže jestli chcete, tak se můžete podívat na pár fotek.

Vítání občánkú města Oder

3.12. proběhlo další vítání malých občánků města Oder. Pokud budete chtít nějakou fotografii, tak ji prosím objednávejte na emailu tofa@tofa.cz nebo na telefonním čísle 777 617 349. Cena jedné fotografie činí 30Kč (výtisk 13*18cm)

Tanec pod hvězdami

Pár fotek z dalšího ročníku Tance pod hvězdami, který pořádá místní taneční skupina V Prostoru a Dělnický dům v Odrách. Tanečně hudební show se zůčastnily také skupiny Kukačka, Crash and drums, ohňová show svobodných sedláků a tanečnice z RELAXKA.

Školní tabla 2011

V galerii je k vidění několik ukázek školních tabel nafocených v tomto roce. Konkrétně jsem do galerie nahrál tabla Gymnázia Hranice, SZŠ Hranice, MŠ Čtyřlístek Odry a ZUŠ Odry.

HEIPARK CUP (3. ročník)

Tento víkend se uskutečnil již 3. ročník nonstop zábavy v areálu HEIPARK v Tošovicích u Oder. V sobotu proběhly závody v snowboardu, freestyle ski a paralelním slalomu.Pár fotek z těchto závodů naleznete ZDE. Pokud by měl někdo zájem o fotky z celého dne, tak mě prosím kontaktujte.

Koncert zpěvačky Szidi Tobias

V Dělnickém domě v Odrách koncertovala velmi známá zpěvačka Szidi Tobias. Diváky zaujala nejen svým výborným zpěvem, ale také uměním komunikovat s publikem a oprávněně se tak dočkala na konci ovací celého sálu ve stoje. jen více takovýchto kulturních zážitků v našem městě.

FotoKlub Odry (návštěva dančí obory u Radkova)

Po delší době jsme opět s Oderským fotoklubem uspořádali společný fotovýlet. Tentokráte padla volba na dančí oboru nedaleko Radkova. Obora je poměrně malá a po celém obvodu obehnaná vysokým plotem, takže najít záběr zvěře bez oplocení nebo drátů vysokého napětí byl kumšt. Stádo se navíc vždy rafinovaně přesouvalo na jinou stranu obory, než jsme byli my.

Dětský maškarní ples v Odrách

V neděli 16.1. si dali v dělnickém domě v Odrách sraz všechny princezny, čarodějové, supermani, vodníci a jiné pohádkové bytosti z blízkého i dalekého okolí. Dětský maškarní ples měl velkou návštěvnost a bylo na rodičích i dětech vidět, že si tento den skvěle užili :-)

Hon na černou zvěř a škodnou - Pohoř

Od pátečního rána se začali sjíždět myslivci i náhončí z oderska a jejich pozvaní hosté na hon místního mysliveckého sdružení. Sraz byl na Pohoři a vlastní hon probíhal nad ostravskou chatou, rybníky a kafilérkou u Mankovic. Účast lovců i honců byla velká a odpovídal tomu i pěkný úlovek 14 ks divočáků a 3ks lišek. Počasí bohužel nevydrželo a v průběhu honu se spustil vytrvalý déšť a dorazila mlha, nicméně všichni to "přežili" ve zdraví :-)

Lojza z Oder - NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁLKA

Dnes proběhla v Odrách premiéra divadelního představení NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁLKA v podání místního divadelního souboru LOJZA Z ODER. Pár fotek z tohoto představení a generální zkoušky naleznete ZDE. Divadelní soubor opět nezklamal a pod vedením pana režiséra Miloslava Čížka odehráli další krásné představení.

Eliška Balzerová - můj báječný rozvod (Odry)

Tento den proběhlo v Odrách v dělnickém domě nezapomenutelné divadelní představení MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD v podání ještě báječnější herečky Elišky Balzerové. Představení se bohužel nemohlo fotit, tak zde naleznete alespoň odkaz na televizní záznam z DOBRÉHO RÁNA na české televizi, kde druhý den vyprávěla mimo jiné také o Odrách :-)

VI. sraz FOTOROZCESTNÍKU (Bítov)

Další setkání členů FOTOROZCESTNÍKU jsme letos naplánovali v malebné krajině Moravského Švýcarska. Hlavním lákadlem této krajiny je bezesporu hrad Bítov, který doporučuji navštívit. Pro ubytování jsme zvolili asi 1 km vzdálený penzion RUMBURAK kde mají mimojiné mluvícího krkavce :-)

Podzimní koncert

Blíží se čas podzimu a tak na sebe nenechal ani dlouho čekat PODZIMNÍ KONCERT ženského pěveckého sboru PÍSEŇ. Tentokráte přijali pozvání mužský pěvecký sbor BESEDA z Valašského Meziříčí, dechová hudba MORAVÁCI a taneční klub při DD Odry „V PROSTORU“.

divadelní představení SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ

Poslední prázdninový víkend se uskutečnil před Dělnickým domem v Odrách muzikál Těšínského divadla SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. I když patří tato Shakespearova komedie k těm nejhranějším, každá doba v ní nachází něco nového co dovede diváka nejenom oslovit, ale především pobavit. Těšínské divadlo a jeho herci si vždy s takovýmito díly umí výborně poradit.

Ostravská ZOO

Dnes jsme využili krásného počasí a vyrazili na krátkou návštěvu Ostravské ZOO. Výhodou této zahrady je, že návštěvníci tráví většinu času ukrytí pod korunami stromů. Je poznat, že oproti jiným českým zahradám zde není tolik peněz, ale pro rodinný výlet bych její návštěvu určitě doporučil. Fotografové ať raději moc nepočítají s dobrým focením. Všude jsou vidět staré mříže nebo betonové ploty. Najít čistý záběr je kumšt :-(

divadelní představení Mamzell Nitouche

Ve středu se před Dělnickým domem v Odrách odehrál muzikál Těšínského divadla MAMZELL NITOUCHE. Ztřeštěné zápletky, nepředvídané situace a krásná hudba byly hlavní devízou této nestárnoucí operety. Venkovní prostory a krásný večer jen podtrhly skvělé výkony účinkujících. Třešničkou na dortu bylo účinkování naší nejslavnější oderské divadelní herečky Věrky Fardové v tomto představení :-)

Oderský den 2010

Město Odry a Dělnický dům v Odrách uspořádali opět po roce DEN ODER. Na oderském dnu vystoupil Michal Nesvatba, ZŠ Komenského a ZŠ Pohořského v Odrách, dechová kapela Děrničanka, ženský pěvecký sbor PÍSEŇ, Zvonečky, ABBA revival Band, bubeníci Jumping Drums, fešák Píno, taneční skupina Romany Fardové, spálovský dixieland, skupina KRYŠTOF a na závěr oderská kapela GAUSS.

Tanec pod hvězdami 2010

Tento den se uskutečnil již tradiční Tanec pod hvězdami pořádaný místní taneční skupinou V Prostoru a dělnickým domem v Odrách. Tanečně hudební show se zůčastnily také skupiny MAJHALA, Kukačka, Djembe and drums, ohňová show a akrobatická skupina Silent runners. Všem vystupujícím i pořadatelům patří velký dík za krásný večer.

Oderské rybníky - zkouška fotovoru

Tak jsem se zase po delší době dostal k focení na oderských rybnících. Zapůjčil jsem si fotovor, oblékl neopren a v sobotu v 04:00 ráno jsem šel do vody. Ve fotovoru jsem byl poprvé, takže jsem se soustředil spíše na pohyb ve vodě a koukání kolem sebe než na samotné focení, ale pár náladových foteček s ranním rozbřeskem celkem vyšlo. Už se těším, až si to zopakuju.

Canon ZOOM (setkání majitelů fotoaparátů Canon v ZOO)

V neděli se uskutečnil již šestý ročník unikátní akce CANON ZOOM. Poprvé se akce rozdělila na českou a moravskou část. Moravská část proběhla v brněnské zoo, česká část se bude tradičně konat v pražské zoo tento víkend. Více informací o akci si můžete přečíst ZDE.

Jarní koncert

V dělnickém domě v Odrách se uskutečnil již tradiční jarní koncert ženského pěveckého sboru Píseň. Tentokráte přijal pozvání také komorní orchestr Pavla Josefa Vejvanovského z Nového Jičína. Všichni účinkující předvedli famózní výkony a určitě mi zůčastnění dají za pravdu, že bude těžké takovýto večer v dalších letech překonat.

Oderské rybníky

O tomto víkendu jsem brzy ráno vyrazil na oderské rybníky vyzkoušet novou maskovací síť. Maskování se osvědčilo na jedničku a ptáci se přiblížili na celkem rozumnou vzdálenost. Podařilo se mi vyfotografovat ČÁPA ČERNÉHO, PISÍKA OBECNÉHO, VOLAVKU POPELAVOU a RACKY CHECHTAVÉ, kteří neustále nalétávali a odháněli volavky ze svého teritoria.

Jarní sraz Wildlife fotografů (Lednice)

O víkendu proběhl druhý sraz wildlife fotografů živé přírody. Tentokráte jsme si dali sraz v Lednicko-Valtickém areálu a program byl opravdu nabitý. Spousta pěkných přednášek zajímavých hostů (Petr Bambousek, Petr Podzemný...) a spousta příležitostí nafotit pěkné snímky v atraktivní lokalitě. A to vše ve společnosti 25 výborných lidí. Podařený víkend :-)

Finále Oderské volejbalové ligy 2009/2010

V neděli skončil další ročník Oderské volejbalové ligy. Finále se uskutečnilo v městské sportovní hale a bylo velice úspěšné. Přes drobná zranění dopadlo vše výborně a pořadatelé zaslouží pochvalu. Pro doplnění jen uvádím, že na třetím místě skončil tým V POHODĚ, na druhém místě ZAHRÁDKÁŘI a první místo získal tým AB Odry.

V. sraz FOTOROZCESTNÍKU (Vírská přehrada)

Po tuhé zimě přišlo konečně dlouho očekávané jaro a my jsme s kolegy vyrazili na společný víkend k Vírské přehradě. Ani jsme nečekali, že bude další sraz FOTOROZCESTNÍKU tak fotograficky úspěšný a že k nám bude počasí nadmíru milostivé :-)

 

Fryčovická obora II.

Opět jsme si s Rozkopem zajeli do Fryčovické obory. To prostředí a jelenci běloocasí nám při poslední návštěvě natolik učarovali, že jsme se rozhodli oboru navštívit v dnešním krásném počasí znovu. Výlet stál rozhodně za to a už se těšíme, kdy tam pojedeme znovu :-)

 

HEIPARK (závody ve sjezdu na čemkoliv)

Ve dnech 12. - 14. února proběhl v nedalekém lyžařském areálu 2. ročník HEIpark CUPu (víkendu plného závodů, lyžování a zábavy). Přišel jsem se podívat na závěrečný program a to závody ve sjezdu na čemkoliv. Nyní lituji, že jsem nestihl shlédnout celý program, protože minimálně poslední disciplína měla velký ohlas a organizátorům se velmi povedla. Velký dík patří také některým závodníkům, kteří celou akci pojali ve velkém stylu :-)

Odry pod bílou přikrývkou

Poprvé jsem si udělal procházku po Odrách s fotoaparátem. Sníh město krásně zasypal čerstvou vrstvou a na krátkou chvilku dokonce vykouklo i sluníčko. Teprve s fotoaparátem v ruce jsem začal pořádně vnímat krásy našeho města a objevil jsem také spoustu zapomenutých uliček. Doporučuji každému si Odry v těchto dnech projít a zapomenout na chvilku na denní starosti

Fryčovická obora (FOTOKLUB Odry)

Dnes jsme poprvé vyrazili s FOTOKLUBEM na společný výlet. Volba padla na nedalekou oboru u Příbora, kde chovají Jelence běloocasé a divočáky. nakonec nás vyrazilo 5 statečných. Petra, Jirka, Tomáš já a náš hlavní průvodce a řidič Michal. Nádherná obora, která stojí za navštívení nejen kvůli focení nás nezklamala. jenom škoda, že sluníčko vyšlo chvilku po našem odjezdu :-)

Lipanovice

Rozloučení s rokem 2009 jsme letos uskutečnili v jižních čechách ve vesničce Lipanovice. Celý týden jsem jezdil fotit a mohl tak naplno obdivovat zdejší krásnou přírodu. Území bohaté na rybníky, remízky a lesy se přímo nabízelo k focení krajinek. A když člověk na každém políčku narazil na stádo srnek byla dokonalá dovolená na světě :-)

IV. workshop FOTOROZCESTNÍKU (Ostrava)

Po dlouhé době jsme s kolegy vyrazili na společné focení. Tentokrát jsme si vybrali Ostravu a zaměřili jsme se na fotografování nedávné ostravské historie. Navštívili jsme DŮL MICHAL a vysokopecní provoz Vítkovických železáren. Fotografování v dole Michal bylo inspirativní nejen samotnou atmosférou tohoto místa, ale také skvělým vyprávěním našeho průvodce. Rozhodně doporučuji toto muzeum navštívit.

S CANONEM v pražské ZOO

Tento den pořádal CANON již tradiční setkání příznivců fotografování a značky CANON v pražské ZOO. Každý návštěvník měl možnost vyzkoušet si nejnovější CANON techniku a zůčastnit se fotosoutěže o nejlepší snímek dne. Počasí přálo a přednáška Ondry Prosického byla perfektní.

 

 

 

 

III. Workshop FOTOROZCESTNÍKU - Lednice

O víkendu proběhlo již třetí setkání FOTOROZCESTNÍKU v tomto roce. Jako místo pro focení jsme si vybrali Lednicko - Valtický areál. Počasí nám první den vyšlo naprosto perfektně. Každý si našel nějaký ten svůj oblíbený motiv pro focení. Já zvířata, Mirek a Karel krajinky a David stavidlo :-)

 

BROUČKIÁDA ZŠ Komenského Odry

Dnes se na ZŠ KOMENSKÉHO v Odrách konalo již tradiční rozloučení s podzimem nazvané BROUČKIÁDA. Děti, jejich rodiče i učitelé se společně rozloučili s broučky a beruškami, kteří se chystají zazimovat. Pro děti byly připraveny různé soutěže a na závěr proběhl společný lampionový průvod a opékání špekáčků :-)

Jedna noc na Karlštejně - představení Těšínského divadla

Už třetí sezónu je na repertoáru Těšínského divadla muzikál renomované autorské dvojice Markov – Barták. Díky jim, ale také díky nasazení uměleckého souboru české scény se Jedna noc na Karlštejně stala dalším představením, které rozhodně stojí za to vidět. V Odrách předvedli v nelehkých venkovních podmínkách (vítr, déšť) úžasné představení. Rozhodně doporučuji při nejbližší příležitosti toto představení navštívit.

 

 

 

Používání fotografií, textů nebo jejich částí bez svolení autora je zakázáno. Copyright © ToFa 2015.

Zpět na www.tofa.cz